LUDZIE

 

Karolina Peda

Prezes | Trener KS Pyrki Poznań

Od 20 lat związana z poznańską piłką ręczną. Z wykształcenia jest psychologiem (UAM Poznań) oraz trenerem piłki ręcznej i menedżerem sportu (AWF Poznań). Była zawodniczka piłki ręcznej halowej i plażowej. Doświadczenie w zawodzie trenera piłki ręcznej zdobywa od 2010 roku. Od sezonu 2021/2022 prowadzi zespół KS Pyrki Poznań w rozgrywkach II ligi kobiet.

W przeszłości menedżer I-ligowego zespołu AZS AWF Poznań oraz inicjator i koordynator wielu projektów szkoleniowych i eventów sportowych. Obecnie jest szkoleniowcem współpracującym z kadrami narodowymi piłki ręcznej plażowej Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz głównym trenerem kadry Polski juniorek w plażówce (rocznik 2004).

Jako zawodniczka oraz trener plażówki zdobyła z zespołami BHT Pyrki Poznań wiele medali seniorskich i młodzieżowych mistrzostw Polski, uczestniczyła w największych turniejach plażowych rangi europejskiej i światowej, w tym mistrzostwach Świata, Igrzyskach Sportów Plażowych, Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich czy mistrzostwach Europy w 2017, podczas których reprezentacja Polski kobiet zdobyła srebrny medal, pierwszy w historii piłki ręcznej krążek na imprezie tej rangi. Prowadzona przez nią reprezentacja Polski juniorek wywalczyła na mistrzostwach Europy w 2021 roku 5 miejsce, a reprezentacja Wielkopolski w tym samym roku zdobyła historyczne złoto podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W latach 2012-2016 była członkiem Zarządu Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej, a obecnie jest członkiem Komisji ds. Piłki Ręcznej Plażowej przy Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz przewodniczącą Komisji Gier i Dyscypliny WZPR Poznań odpowiedzialnym m.in. za koordynację rozgrywek w naszym województwie.

Marzenia:

„Zbudowanie jednego z najsilniejszych ośrodków żeńskiej piłki ręcznej halowej i plażowej w Polsce oraz wywalczenie kolejnych medali seniorskich MP z zespołem piłki ręcznej plażowej.”

 

Michał Kutzner

Wiceprezes | Kierownik KS Pyrki Poznań

Od 2008 roku związany z wielkopolską piłką ręczną i pełniący obowiązki Sekretarza Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej. Z wykształcenia jest socjologiem (UAM Poznań), na co dzień pracuje w branży informatycznej w jednej z poznańskich firm.

W latach 2012-2016 był członkiem Zarządu Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej odpowiedzialnym między innymi za koordynację pracy szkoleniowej trenerów kadr wojewódzkich. Od 2020 roku jest koordynatorem wielkopolskich Ośrodków Szkolenia w Piłce Ręcznej przy Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Marzenia:

„Budowa silnego żeńskiego ośrodka szkolenia w Poznaniu z celem sportowym w postaci drużyny na poziomie Superligi.”

 

Maja Krawczyk

Skarbnik I Zawodniczka KS Pyrki Poznań

Studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku „Jakość i rozwój produktu”. Wychowanka KS Pyrki Poznań i obecnie najstarsza zawodniczka Klubu, z którym związana jest od 2012 roku. Z drużyną juniorek KS Pyrki Poznań wywalczyła w sezonie 2021/2022 awans do 1/8 mistrzostw Polski. Brała udział w mistrzostwach Polski i rozgrywkach Summer Superligi w piłce ręcznej plażowej.

Marzenia:

„Wprowadzenie Klubu do rozgrywek ligowych na poziomie Superligi oraz osiąganie coraz lepszych rezultatów w rozgrywkach piłki ręcznej plażowej na arenie krajowej i międzynarodowej.”

 

Mateusz Stefaniak

Trener KS Pyrki Poznań

Absolwent AWF Poznań na kierunku Wychowanie Fizyczne i specjalizacji trener piłki ręcznej. Nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 46 w Poznaniu. Od 2017 roku trener grup młodzieżowych w Klubie Sportowym Pyrki Poznań. Przez lata zawodnik piłki ręcznej w klubie MKS Poznań, z którym w 2010 roku zdobył 4 miejsce na mistrzostwach Polski juniorów. Obecnie trener zespołów chłopców przy WKS Grunwald Poznań oraz drużyn młodzieżowych dziewcząt KS Pyrki Poznań.

 

Maja Stachowiak

Trener KS Pyrki Poznań

Studentka Ekonomii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. W latach 2016-2021 kierownik, a w latach 2019-2021 roku także trener w sekcji piłki ręcznej w UKS Lider Swarzędz. Trener współpracujący z kadrami wojewódzkimi chłopców roczników 2006 i 2007 oraz trenerka kadry Wielkopolski juniorów młodszych w piłce ręcznej plażowej biorącej udział w I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2021 roku. Od sezonu 2021/2022 trener grup młodzieżowych w KS Pyrki Poznań.

Marzenia:

Rozwój młodych talentów szczypiorniaka oraz doskonalenie swoich umiejętności trenerskich.”

 

Tomasz Draszkiewicz

Trener KS Pyrki Poznań

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu i nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 7 w Poznaniu. Jest byłym zawodnikiem I-ligowego Grunwaldu Poznań, w którym pełnił rolę kapitana. Mistrz Polski w piłce ręcznej plażowej z zespołem GRU JUKO Poznań i reprezentant Polski na mistrzostwach Europy w Norwegii w 2009 roku. Trener grup młodzieżowych w KS Pyrki Poznań (dziewczęta) i MKS Poznań (chłopcy).

Marzenia:

„Zdobycie mistrzostwo Polski z prowadzonymi grupami.”

 

Joanna Draszkiewicz

Trener KS Pyrki Poznań

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu i nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 7 w Poznaniu. Od lat trenerka drużyn chłopców w MKS Poznań, z którymi odnosiła liczne sukcesy na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej, w tym medale mistrzostw Wielkopolski. Wychowawca wielu zawodniczek i zawodników piłki ręcznej. Od trzech lat trener dziewczęcych drużyn KS Pyrki Poznań.

Marzenia:

Chęć jak największej popularyzacji żeńskiego szczypiorniaka oraz wyszkolenie przyszłej reprezentantki Polski.”

 

Stanisław Igel

Trener KS Pyrki Poznań

Szkoleniowiec z długoletnim doświadczeniem na arenie krajowej i międzynarodowej. Dd 1979 roku związany głównie z Wielkopolską piłką ręczną. W sezonie 1990/1991 z zespołem WKS Grunwald Poznań zdobył srebrny medal mistrzostw Polski seniorów. Prowadził ponadto męskie zespoły Posnanii Poznań, Metalplastu Oborniki Wielkopolskie i Aluminium Konin oraz żeńską drużynę AZS AWF Poznań. Z zespołem Relfex Pyrki AZS AWF Poznań zdobył medale mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej oraz brał udział w turniejach finałowych Europeach Beach Handball Tour. W 2013 roku prowadził reprezentację Polski seniorek podczas mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej rozrywanych w Danii, a w latach 2007-2011 współpracował z kadrą Polski juniorów w piłce ręcznej halowej.

 

Natalia Jakubek

Fizjoterapeuta KS Pyrki Poznań

Absolwentka Fizjoterapii na poznańskim AWF, studentka osteopatii. Fizjoterapeutka w poznańskiej klinice Sportopedica, certyfikowana terapeutka uroginekologiczna. Ukończyła liczne kursy i szkolenia, m.in. z zakresu masażu sportowego, masażu tkanek głębokich, kinesiotapingu, medycznego treningu terapeutycznego czy diagnostyki i terapii stawu barkowego.

Jest byłą zawodniczka piłki ręcznej halowej i plażowej, a w Klubie Sportowym Pyrki Poznań pełni funkcję fizjoterapeuty II-ligowej drużyny.

Marzenia:

Dużo podróżować, poznawać nowych ludzi i dobrze jeść.”