Pyrki Poznań podejmowały lidera z Kalisza

Młode szczczypiornistki KS Pyrki Poznań debiutujące w seniorskich rozgrywkach II ligi kobiet, na inaugurację 2 rundy sezonu 2021/2022 podejmowały we własnej hali niekwestionowanego lidera tabeli – drużyną MKS Kalisz AZS SWWS. Zespół gości, oparty na zawodniczkach z przeszłością na parkietach Superligi i I ligi kobiet, zwyciężył pewnie 24:39 (11:19). Poznanianki wypadły jednak na tle tak mocnego rywala bardzo dobrze pokazując momentami nie tyko skuteczną i efektowną grę, ale także waleczny charakter.

Pyrki Kalisz

fot. sportowy-poznan.pl

„Wczorajszy mecz niestety zakończył się dla nas porażką. Po bardzo intensywnych 60 minutach niestety musiałyśmy oddać punkty przeciwniczkom z Kalisza. Ani przez chwilę nie spuszczałyśmy jednak głów i do końca regulaminowego czasu walczyłyśmy o jak najlepszy rezultat. Z mojej perspektywy drużyna pokazała niesamowity charakter i spore umiejętności. Uważam, że wczorajsze widowisko było dla nas sportową lekcją, która będzie procentowała w przyszłych spotkaniach. W tym moment skupiamy się już na jak najlepszym przygotowaniu do następnego meczu, do którego podejdziemy z kolejnym bagażem cennych doświadczeń.” - Skomentowała po meczu Maja Krawczyk, obrotowa poznanianek, która w niedzielnym meczu nie zagrała z powodu choroby.

KS Pyrki Poznań czekają teraz w rozgrywkach II ligi intensywne dni. W najbliższą sobotę poznanianki udadzą się do Kępna, następnie w środę 16 lutego rozegrają na wyjeździe zaległy mecz z Dzierżoniowem, a kolejne spotkanie przed własną publicznością zaplanowane jest na 19 lutego. Przeciwniczkami Pyrek będzie wówczas drużyna MKS Victoria Świebodzice.

KS Pyrki Poznań: Jakubowicz, Kriż, Zientek - Hołowińska, Celka (4), Weichert (1), Bączyk (2), Rogalska, Skorupska (6), Szukała (3), Hołody (4), Praczyk, Płótniak (4), Stepień, Schulze

Karne: 4/3

MKS Kalisz AZS SWWS: Kolasińska, Caboń – Pilitowska (6), Pesel-Matyjak (2), Moskal-Giel (9), Baszyńska (4), Stasiak, Rachwalska (1), Czyż (8), Kucharska (6), Jałoszewska (3)

Karne:1/1