Pyrki wyrywają punkt wiceliderowi tabeli!

Młode szczypiornistki KS Pyrki Poznań w meczu 14 kolejki zmierzyły się na wyjeździe z drużyną wicelidera rozgrywek – SPR Kępno. Po bardzo emocjonującym spotkaniu, zakończonym rzutami karnymi, poznanianki mogły cieszyć się z niezwykle cennego punktu.

81cBkA

fot. sportowy-poznan.pl

„Sobotni mecz nie pokazał tak naprawdę tego, co potrafimy. Niewykorzystane sytuacje rzutowe oraz błędy z naszej strony pozwoliły zawodniczkom z Kępna na zbudowanie przewagi bramkowej w pierwszej odsłonie spotkania. Nie przestawałyśmy jednak walczyć i na pięć minut przed końcową syreną, doprowadziłyśmy do wyrównania. Wynikiem remisowym zakończył się także cały mecz, a w serii rzutów karnych o jedną bramkę lepsze okazały się gospodynie. Nie czujemy się przegrane, pracujemy dalej i skupiamy się już na kolejnym spotkaniu II ligi.” – podsumowała starcie z SPR Kępno Natalia Szukała, rozgrywająca KS Pyrki.

Poznańskie piłkarki ręczne już w środę rozegrają na wyjeździe zaległy mecz z UKS Jedynka Dzierżoniów, a w sobotę przed własną publicznością podejmą MKS Victorię Świebodzice.

SPR Kępno: Duchnik, Olejnik – Walczak, Gajewska (3), Juszczyk, Skowrońska (1), Staniszewska (2), Przewdzięk (5), Sobczak (3), Orzechowska (5), Kukuła (1), Jokiel, Kaleta, Trepner (4)

Karne: 1/0

KS Pyrki Poznań: Jakubowicz, Zientek, Kriż – Celka (8), Kaczmarek (2), Weichert (2), Bączyk, Rogalska (1), Skorupska (2), Szukała (2), Hołody (4), Płótniak (3)

Karne: 5/3